PORAZ PARTIZANA U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI

(3.11.2023) – Tokom prve deonice raspoložen za igru u doaćem sastavu bio je Sedekerskis koji je bio nerešiva enigma za sastav Željka Obradovića. Međutim, pružao je Partizan otpor prvo preko Anđušića, da bi mu kasnije priključio i Kaminski. Odličnu rolu u prvom poluvremenu imao je Vukčevićkoji je postigao čak 11 poena i održavao crno- bele u igri. Igralo se koš za koš do kraja prvih deset minuta igre čemu je svedočio i nerešen rezultat.

Druga četvrtina pripala je timu domaćem timu, koji je bio veoma aktivan pod obručima. Nije prvi put da Partizan ima problema sa skokom (dozvolili Baskoniji deset ofanzivnih skokova), što je protivnik znao da iskoristi. Tečno su izgledali napadi tima Duška Ivanovića, naročito tokom serije od 13:0 čime je ostvarena prednost. Povratkom Kaminskog na teren doveo se u red gostujući tim i poenima sa linije penala, a naročito igrom pod košem uspeo da smanji zaostatak i sa minus šest završi prvo poluvreme.

Odlično je Partizan otvorio drugo poluvreme. Crno- beli su serijom od 7:0 uspeli da preokrenu rezultat i kasnije dođu do prednosti. Danilo Anđušićje ponovo dobro ušao u nastavak igre, a za njim su se priključili Ledej, Kaminski i Jaramaz. U tom momentu samo se jedan tim pitao,a to je tim Željka Obradovića i ujedno osetno bolje igrao odbranu za rezultatski preokret i vođstvo pred ulazak u poslednju deonicu. Najzaslužniji za ovaj rezultat bio je Naneli sa bitnom trojkom u završnici trećeg perioda igre.

Odlično su igrači Željka Obradovića igrali odbranu i na startu poslednje deonice, čemu svedoči veliki broj ukradenih lopti i lakih poena na drugoj strani. Ledej se odlično snalazio pod košem rivala, ali je zbog problema sa ličnim greškama morao da napusti teren i ustupi mesto Smailagiću sredinom četvrte četvrtine.  Usledio je pad u igri gostiju, što je iskoristio Hauard sa dve postignute trojke i smanjio prednost rivala na minus dva. Do kraja meča usledila je dramatična završnica. Haurad i Marinković su vratili domaće u egal dva minuta pre kraja, a Sedekerskis se pobrinuo da Baskonija dođe na plus jedan u nastavku igre. Anđušić je u završnici izgubio dve lopte i umalo da bude tragičar, ali ga je spasio Jaramaz trojkom za izjednačenje na minut pre kraja meča.

Odgovornost je preuzeo Naneli i pogodio iz prodora uz faul za plus jedan crno- belih 13 sekundi pre kraja meča. Na sekund do kraja fauliran je Moneke i stao na liniju penala kako bi doneo prednost svojoj ekipi, u čemu je uspeo. Imao je Partizan poslednji napad, ali je pas ka Kaminskom presečen i domaći su posle pet vezanih poraza upisali drugu pobedu u Evroligi ove sezone.

Najefikasniji kod pobednika bili su Moneke sa 16 poena i šest skokova, dok su ga pratili Hauard i Sedekerskis sa po 14.

Na drugoj strani istakao se Naneli sa 16 poena, pratio ga je Vukčević sa 13, odnosno Smailagić i Jaramaz sa po 11 poena.