PORAZ U20 KOŠARKAŠA SRBIJE NA STARTU EVROPSKOG PRVENSTVA

(13.7.2024) – U prvom meču U20 Evropskog košarkaškog prvenstva koje se igra u Gdinji, selekcija Grčke pobedila je Srbiju sa 75:73 (15:15, 23:15, 17:17, 20:26).

Utakmica je bila neizvesna, ali su Grci stalno vodili, početkom druge četvrtine bilo je 38:30, da bi po povratku iz svlačionica izabranici selektora Nenada Čanka krenuli agresivnije u odbrani, a onda trojkom Ilije Milijaševića u 22. minutu prišli na 38:35. Međutim, i tada, ali i svaki sledeći put Grčka je imala odgovor, uglavnom trojkama i na taj način držala distancu.

Iako su u poslednjem periodu odigrali mnogo bolje i dva minuta pre kraja prišli na 70:68, koliko je bilo posle zakucavanja Filipa Jovića, mladi reprezentativci Srbije nisu uspeli da naprave potpuni preokret, pa ni da izbegnu poraz na startu Evropskog prvenstva u Gdinji.

U drugom meču naše grupe Francuska – Poljska 110:56.

U drugom kolu Srbija igra sa Francuskom sutra od 15,30 časova.