PORTUGAL POBEDIO URUGVAJ I PROŠAO DALJE

Fudbaleri Portugala i Urugvaja odigrali su svoj meč u drugom kolu Svetskog prvenstva u Kataru, a slavili su Portugalci rezultatom 2:0.

Prvo poluvreme nije obilovalo nekim većim prilikama i uzbuđenjima, a najbliži pogotku bili su Urugvajci u 33. minutu kada je Bentankur posle sjajnog solo prodora došao “oči u oči” sa portugalskim golmanom Kostom, koji je u toj situaciji izašao kao pobednik i sačuvao svoju mrežu.

Drugo poluvreme donelo je već na startu uzbuđenja kada su se ređali Portugalaci, prvo Feliks, zatim i Kristijano Ronaldo. Portugalci su u 54. minutu došli do pogotka, u prvi mah delovalo je da je Ronaldo skrenuo glavom loptu u mrežu nakon centaršuta Bruna Fernandeša, ali na kraju je ipak pogodak pripisan Fernandešu.

Posle toga su zaigrali mnogo angažovanije urugvajski reprezentativci, krenuli su na sve ili ništa, a Maksimilijano Gomez je u 75. minutu snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio stativu.

U nastavku je iskusni Luis Suarez imao najbolju priliku da u 77. minutu posle prekida poravna rezultat, međutim bio je neprecizan i prilika je otišla u nepovrat..

U završnici meča bilo je burno, a sudija Fagani nakon konsultacija sa kolegama iz VAR sobe, dosudio je jedanaesterac za Portugal posle igranja rukom Hoze Himeneza u kaznenom prostoru Urugvaja.

Odgovornost da izvede najstrožu kaznu preuzeo je Bruno Fernandeš i u 92. minutu postavio konačan rezultat, 2:0.

Portugal posle dva kola ima šest bodova i obezbedio je prolaz dalje, dok je Urugvaj ostao sa jednim bodom.

IZVOR/FOTO: MERIDIANBETSPORT