POSLE FUDBALERA I KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE PORAŽENI OD MONAKA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Monaka u šestom kolu Evrolige rezultatom 85:77 (17:19,21:12,21:22,26:24).

Dobru igru iz prve Zvezda je prenela i u drugu četvrtinu. Nije Monako uspevao da slomi otpor crveno-belih sve do poslednjih dva minuta deonice. Nakon nekoliko loših napada, proigrao je Majk Džejms i kao “iz vedra neba” odveo Monako na plus sedam na odmoru – 38:31.

Nije to obeshrabrilo Zvezdu koja je u drugo poluvreme ušla furiozno i serijom sedam nula sjajnog Bena Bentila stigla do izjednačenja.

Nažalost nekadašnji igrač gostiju, Džordan Lojd se tada “zapalio” i počeo da zatrpava koš svog nekadašnjeg tima. Odgovorila je Zvezda preko Petruševa ali je zatim tim Saše Obradovića napravio seriju 14-15 i po prvi put stekao dvocifrenu prednost (56:46).

Do kraja četvrtine Zvezda je serijom 7:3 uspela da smanji prednost domaćina koji je u poslednju deonicu ušao sa šest poena viška – 59:53.

Taj koš kao da je sasekao krila Crvene zvezde. A za potpuni slom pobrinuo se Džordan Lojd koji je na pet minuta pre kraja četvrte četvrtine pogodio trojku za 72:60.

U redovima Monaka posebno su se istakli Majk Džejms sa 21 poenom, a maestralan je bio i Džordan Lojd, nekadašnji košarkaš crveno-belih koji je imao poen manje.

Kod Zvezde bolji od stalih bili su Ben Bentil i Filip Petrušev sa po 14 poena, a pratio ih je Nemanja Nedović uz poen manje.

Naredni susret u Evroligi Crvena zvezda igra u Istanbulu protiv Fenerbahčea u četvrtak, dok Monako dan kasnije gostuje Valensiji.