POSRNULI LIVERPUL RAZVALIO MANČESTER JUNAJTED SA 7:0

(5.3.2023) – U velikom derbiju engleskog fudbala Liverpul je bukvalno razvalio Mančester junajted sa neverovatnih 7:0.

Junajted je posle poraza ostao na trećem mestu sa 49 poena, dok je Liverpul peti sa 42 boda.

U završnici prvog dela igre, u 42. minutu Kazemiro je postigao pogodak, ali je poništen zbog ofsajda. Samo minut kasnije, na drugoj strani je Robertson pronašao Gakpoa, koji je rutinski pogodio u donji desni ugao za 1:0.

Odmah na satrtu drugog poluvremena, Darvin Nunjez zakucao loptu u mrežu glavom za 2:0, a samo tri minuta kasnije Gakpo na asistenciju Salaha povisuje na 3:0.

Do kraja meča Nunjez i Firmino su dali po jedan, a Salah dva gola.

Dosadašnji najveći poraz u međusobnim duelima Junajted je doživeo davne 1895. kada je izgubio sa 7:1.

Inače, Junajted je identični neuspeh, katastrofu sa sedam golova u sopstvenoj mreži, doživeo protiv Blekburna 1926, Aston Vile 1930. i Vulverhemptona 1931. godine.