PREKINUTA UTAKMICA IZMEĐU REAL MADRIDA I PARTIZANA

(27.4.2023) – Utakmica između Real Madrida i Partizana je prekinuta pri vođstvu crno-belih rezultatom 80:95 na 1:45 do kraja susreta, te se pobeda piše Parnom valjku, čime su došli do 2:0 u seriji.

Ipak, sjajna igra izabranika Željka Obradovića je pala u vodu zbog opšte tuče na terenu koju su započeli Ljulj i Panter, a inicirao ju je bezobraznim faulom španski košarkaš.

Pošto nije uspeo na terenu da pokaže svoje znanje, Jabusele je u toj tuči demonstirao rvačke kvalitete i bacio je na pod Egzuma, čime je povredio Australijanca.

Na kraju, sudija Radović je odlučio da prekine utakmicu pošto su svi igrači uleteli u teren i nije bilo moguće nastaviti je, te je pobeda pripisana Partizanu.

Vratimo se meču. Fantastičnu igru je prikazao Partizan svih 38 minuta i u potpunosti je neutralisao Real Madrid.

Od starta su izabranici Željka Obradovića preuzeli konce igre. Išlo je sve kao po loju, pogađali su crno-beli, a odbrana je funkcionisala kao švajcarski sat.

Već u prvoj deonici su gosti otišao na dvocifrenu razliku, ali se domaćin trgao i dobro je otvorio drugu četvrtinu. Ipak, presekao je to Obradović tajm-autom i izvukao je iz rukava Smailagića koji je pokrenuo Parni valjak i na poluvreme se otišlo sa +14 u korist Partizana.

Real je odlično startovao drugo poluvreme, ali je opet Obradović to sasekao i Naneli u tom momentu pogađa važnu trojku uz faul, koja je smirila Kralja. Ubrzo je i Panter pogodio za tri, opet je odbrana radila svoj posao, ofanzivni skokovi Lesora su dosta pomagali i razlika je opet bila dvocifrena.

Partizan je nju nastavio da uvećava samo u poslednjih deset minuta, Real se predao i onda je usledilo šta je usledilo, sa početka teksta…

Madriđani su pokazali da ne znaju da gube i sada su se i te kako ponizili u porazu, čime su bacili ljagu na ime svog kluba.