RADNIČKI DEKLASIRAO KOMŠIJE

Radnički je uspešnu, jesenju sezonu okončao više nego ubedljivim trijumfom pred svojim vernim navijačima protiv starog rivala iz Aranđelovca, ekipe Šamota 65 rezultatom 37:20, poluvreme 19:8 i tako nakon nepotpunog 13. kola Arkus lige zauzima peto mesto sa osvojenih 18 bodova.

Neizvesnost koja je krasila duele dva šumadijska kluba je trajala samo 3 minuta kada je Grubor izjednačio rezultat na 1:1 nakon početne prednosti gostiju. U 7. minutu Radnički je imao prednost 4:3 i od tog trenutka kreće dominacija momaka u crvenim dresovima, serijom 5:0 dolaze do prednosti 9:3 u 19. minutu. Agresivna i angažovana igra u fazi odbrane, nesavladivi Jovanović na golu i lucidna rešenja u ofanzivi dovode Kragujevčane do prve dvocifrene prednosti golom Stanojeva u 21. minutu (15:5), koju održavaju do isteka 30. minuta i uz zvuk sirene na veliki odmor odlaze prednošću 19:8.

Rapsodija u crvenom se nastavila i u drugom delu utakmice. Nošeni podrškom svojih Crvenih Đavola sa tribina SBB hale Jezero, rukometaši Radničkog su povećavali prednost, koja u 45. minutu iznosi plus 15(27:12), što je dalo priliku stručnom štabu domaćina da pruži priliku i mladim igračima sa klupe, koju su oni oberučke prihvatili, a mladi 16. godišnji Nemanja Mojsilović je postigao prve superligaške golove. Do kraja utakmice Kragujevčani su rutinski održavali prednost i uz par atraktivnih poteza rutinski priveli meč kraju konačnim rezultatom 37:20 i tako otišli na zasluženi, zimski odmor.

Najefikasniji u redovima Radničkog bio je Stanojev sa 8, dok su po 6 pogodaka dodali Grubor, Barudžić i Đerić, a kod gostiju je golgeterski najraspoloženiji bio Antisa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Ognjen Jovanović (Radnički)

RK Radnički – ORK Šamot 65 : 37:20 (19:8)

Kragujevac: SBB Hala Jezero Gledalaca: 400
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić
Sedmerci: Radnički5 (5), Šamot 6 (3)
Isključenja: Radnički12 min, Šamot 6 min

Radnički: Maljević 3, Grubor6 , Stanisavljević, Prodanović , Mutavdžić2 , Mojsilović 2, Kasalović2 , Barudžić 6, Utvić 2, Đerić 6 , Stanojev8 , Vasiljević, Jovanović (13odbrana,3 sedmerca), Ivanović (3 odbrane), Zlatanović.

Šamot : Čolović ( 3 odbrane), Preković 1, Radisavljević 1, Ilić 1, Barbatesković 1, Radosavljević 1, Živojinović 3, Praščević 1, M.Zmajević, Mrdović (7 odbrana), Lomić, V. Zmajević 2, Antić 5, Mrda 4, Mitrović.

Ovom utakmicom je završen jesenji deo sezone Arkus lige. Nastavak sledi krajem januara.