RADNIČKI PREOKRETOM DO POLUFINALA KUPA

(22.2.2023) – Rukometaši Radničkog su na vrućem terenu SC „Jezero“ u Kikindi nakon preokreta u poslednja 4 minuta savladali domaćina ekipu Kikinde-Grindex u okviru četvrtfinala Kupa „prof.dr Branislav Pokrajac“ rezultatom 30:28, poluvreme 15:18 i tako izborili učešće u polufinalu našeg najmasovnijeg takmičenja. Ime protivnika u nastavku takmičenja će saznati u petak 24. februara kada će biti izvučeni polufinalni parovi.

Staro pravilo da u Kup takmičenju nema favorita bez obzira na trenutnu formu umalo se nije obilo večeras o glavu momcima u crvenim dresovima. Domaćin je bolje otvorio meč i dok su se gosti osvestili, poveo 3:0 u 3. minutu, a nakon 4 minuta ima i plus 4 (5:1, 7.min) što je bio znak za uzbunu gostujućeg stručnog štaba da zatraži minut odmora, no nakon njega Kikinđani dolaze i do velikih 5 golova prednosti (6:1, 9.min). Pomenutu prednost domaći igrači su održavali do 14. minuta i rezultata 9:4, kada se Radnički prenuo i smanjio na 10:7 (17.min), no domaćin ponovo vodi sa plus 4 (12:8, 18.min). U narednih 5 minuta smo videli deo onoga čime gosti raspolažu, koji preko Grubora prilaze na minus 1 (14:13, 23.min), no rukometaši Kikinde ponovo dolaze do velikih 4,17:13 pa 18:14. Pogotkom u 28. minutu Barudžić postavlja krajnjih 18:15 na velikom odmoru.

Očekivalo se da šumadijski superligaš na startu drugog dela krene furiozno kako samo on ume, no Kikinda ponovo dolazi do plus 4 (20:16, 34.min). Prvu veliku priliku da okrenu vodenicu na svoj ćurak, Kragujevčani su imali pri rezultatu 20:18 kada iz tri kontranapada nisu uspeli da savladaju čuvara mreže domaćih Gaćinovića, što domaćin koristi i u 50. minut ulazi vođstvom 25:21, što je bio, ispostavilo se, momenat kada gosti kreću u završni udar. Bolja fizička pripremljenost, povećana agresivnost u odbrani i par odbranjenih šuteva Zlatanovića su urodila plodom. Crveni kreću u furiozne napade i u 57. minutu Barudžić iz kontranapada po prvi put dovodi svoj tim do izjednačenja, a ostatak utakmice je bio čista rutina i dokaz da se utakmica igra svih 60 minuta. U roku od 2 minuta Radnički je imao plus 3 (27:30, 59.min), a domaćin je uspeo samo da ublaži poraz za konačnih 28:30.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Nikola Vrgović sa 10 i Dušan Ilijin sa 9 pogodaka, dok su kod pobednika golgeterski najraspoloženiji bili Miloš Barudžić sa 9 i Filip Grubor sa 6 postignutih golova.

IZVOR/FOTO: SPD RADNIČKI