RADNIK BOLJI OD VOŽDOVCA, HEROJ UTAKMICE BONDARENKO

(28.2.2023) – Radnik je u Surdulici pobedio Voždovac 2:0. Junak Taras Bondarenko!

Tridesetogodišnji Ukrajinac iz Zaporožja je u 61. minutu u skoku dobio lakat u lice, Borisav Burmaz (na teren ušao dva minuta ranije) mu je nehotice razbio nos i u prvi mah dobio žuti karton.

Ipak, posle VAR provere i tragova krvi usledio je crveni karton od strane sudije Nikole Radakovića za napadača Voždovca.

Sa igračem više Radnik je „procvetao“.

Prvo je u 67. minutu Subotić prodrmao prečku sa 22 metra, a onda je iz odbitka Taras Bondarenko sa devet metara u gol zakucao loptu dok se još golman Krunić od parade nije ni osvestio gde je lopta –- 1:0.

Deset minuta kasnije slična akcija kod gola. Korner, Stevanović je probao iz okreta iz gužve, lopta odbijena, na šest metara, opet Bondarenko najspremniji i najspretniji, zakucao je levicom iz voleja – 2:0.

IZVOR: SPORTSKI ŽURNAL