RASPLET U GRUPI A-HOLANDIJA I SENEGAL OTIŠLI DALJE, KATAR POOBARAO NEGATIVNE REKORDE

Poznat je rasplet u grupi A! Prva grupa u kojoj je završena grupna faza Mundijala i to tako što su Holandija i Senegal otišli dalje!

Fudbaleri Holandije su odradili više nego rutinski posao protiv domaćina Katara i slavili sa 2:0 u poslednjem kolu!

Iako je Holandija mogla i sa više golova razlike da dobije domaćina Mundijala, istina je i da selekcija Luja van Gala imala određenih problema danas.

Katar je izašao ponosno i hrabro i kad god je mogao je pravio štetu “lalama”. Posebno se Holandija mučila u prvom poluvremenu sa brzim igračima domaćina Almoezom Alijem i Akramom Afifom.

Holandija je do vodećeg gola došla zahvaljujući fantastičnom Kodiju Gakpu. Na trećoj utakmici na Mundijalu je fudbaler PSV-a stigao do trećeg pogotka.

Nije ni čudo što se za njega interesuje Mančester junajted i ostali velikani svetskog fudbala spremni da plate preko 50.000.000 evra za talentovano krilo.

Odličnu je loptu dobio Gakpo od Dejvija Klasena, iskoristio je brzinu i loše postavljanje odbrane Katara da uputi sjajan udarac i donese 1:0 za Holandiju.

Otišli smo sa tim rezultatom na odmor, da bi Holandija već na startu drugog dela igre došla do novog gola. Najveći deo posla je odradio Memfis Depaj čiji je udarac odbranio Baršam, a sve je lepo pratio Frenki de Jong.

Holandija je stigla i do trećeg gola preko Stivena Berghujsa u 68. minutu, ali je u začetku akcije Gakpo igrao rukom i nakon gledanja VAR-a je pogodak – poništen.

Na kraju da notiramo da je Katar poobarao brojne negativne rekorde. Postao je tek drugi domaćin u istoriji Mundijala koji nije prošao grupnu fazu takmičenja (zajedno sa Južnom Afrikom).

Primio je i najviše golova od svih domaćina Mundijala (sedam), dao najmanje (tek jedan pogodak) i generalno su Katarani ostavili slab utisak…

A u drugom meču je bilo znatno uzbudljivije. Na kraju je Senegal stigao do zlata vrednih tri boda i pobedom nad Ekvadorom sa drugog mesta prošao dalje – 2:1!

Poveli su Senegalci u 44. minutu golom Ismaile Sara iz penala. Stigao je Ekvador do izjednjačenja preko Mosesa Kaiseda u 68. minutu.

Imali su tim rezultatom Ekvadorci prolaz dalje sa drugog mesta, ali tek dva minuta?! Već u 70. minutu je Kalidu Kulibali zatresao mrežu i doneo ogromnu radost Senegalcima!

Tako je šampion Afrike i bez Sadija Manea uspeo da dođe do nokaut faze i čeka pobednika grupe B. Najverovatnije Englesku… Sa druge strane, deluje da će Holandija najpre na SAD, ali da sačekamo večeras rasplet i te grupe.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT