RASPUCANI PARTIZAN PROTIV SLOVENAČKOG TREĆELIGAŠA

(2.7.2023) – Fudbaleri Partizana pobedili su u prvoj pripremnoj utakmici u Sloveniji domaćeg trećeligaša Pesnicu sa 5:0.

Trener Igor Duljaj je izveo kombinovan sastav, a ekipa koja se našla na terenu je opravadala očekivanja protiv slabijeg protivnika.

Kapitensku traku na ovom meču nosio je Svetozar Marković.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, da bi u 49. Nemanja Trifunović pogodio za 1:0, a za nepunih osam i Milan Aleksić se upisao u strelce.

Tri minuta kasnije, crno-beli su došli do ubedljive prednosti kada je Nikola Terzić pogodio za 3:0. U 73. minutu je Bibras Natho bio precizan sa bele tačke, a u 82. je tačku na meč stavio Terzić još jednim pogotkom – 5:0.

Posle pola sata igre zbog povrede meč je napustio mladi štoper crno-belih Janko Jevremović.