REAL MADRID BEZ VEĆIH PROBLEMA SLAVIO PROTIV CRVENE ZVEZDE MERIDIANBET

(19.12.2023) – Košarkaši Real Madrida naneli su deseti poraz Crvenoj zvezdi u 15. kolu Evrolige rezultatom 72:58.

Serija 7:0 i vrhunski početak Crvene zvezde Meridianbet unlilo je nadu navijačima, Hanga je vezao 8 poena i dodatno podgrejao nadu da se može ostvariti pobeda protiv “Kralja”, ali je ubrzo Real povezao redove i odgovorio serijom trojki, a četiri ih su gosti pogoili u tom naletu.

Serija loših rešenja crveno- belih, a efikasniji napadi Madriđana koji su tada počeli da uključuju i Tavaresa, ispisali su konačnih 20:20 nakon prvih deset minuta. Druga deonica bila je početak svih nada Crvene zvezde Meridianbet da može do čuda – ovaj deo meča završen je vođstvom Reala 25:14.

Teodosić je dao 12 od 14 poena za crveno-bele u drugoj deonici i to je sve što ima da se kaže o lošoj timskoj igri crveno- belih i igri Real Madrida u tom delu meča. Gosti su se razigrali čim je Sferopulos duže držao na terenu Simonovića i Tobija, dve najslabije karike domaćih večeras. Svi napadi Reala su išli tamo gde je Tobi branio prostor, Poarije se u tim momentima šetao pored Amerikanca, kao pored čunja i nizao poene iz napada u napad. Centar Reala je sa efikasnih 12 poena u drugoj četvrtini naterao Sferopulosa da povuče iz igre Tobija, a ovog su navijači u istom momentu ispratili zvižducima.

Samo dva poena Nedovića u prvom poluvremenu su pokazali koliko se spoljna linija domaćih mučila da dođe do šuta. Hanga je stao posle početnog naleta, Gedraitisa nije bilo nigde, Jaga takođe. Igra Crvene zvezde Meridianbet faktički nije postojala. U drugom poluvremenu gosti su rutinski odradili posao i priveli mirno meč kraju.

Kod Crvene zvezde Meridianbet iz sivila izdigli su se jedino Teodosić sa po 14 poena i donekle Hanga koji je posle početnih osam poena do kraja ubacio još samo dva.