REAL SMANJIO NA 2:1, ODLUČUJUĆA TROJKA VILIJAMSA-GOSA

(2.5.2023) – Košarkaši Real Madrida napravili su “brejk” u Beogradu i savladali Partizan – 82:80.

Crno-beli sada imaju prednost od 2:1, a četvrti meč u Areni igraće se već u četvrtak.

Partizan je na ovom meču bio oslabljen neigranjem Kevina Pantera i Matijas Lesora, dok je Real igrao bez Geršona Jabuselea i Gabrijela Deka. Oni su suspendovani posle opšte tuče u finišu druge utakmice.

U punoj Beogradskoj areni Partizan je odlično počeo meč i za dva i po minuta napravio seriju 12:0. Dobrom otvaranju utakmice najviše su doprineli Smailagić i Madar sa četiri poena, dok je trojku postigao Naneli.

Realu je za prve poene iz igre trebalo tri minuta, a u strelce se upisao Tavares.

Gosti su brzo smanjili na 15:11, da bi crno-beli odgovorili trojkama Danila Anđušića i Smailagića za novu dvocifrenu prednost (21:11).

U poslednjem minutu prve deonice poenima Dantea Egzuma Partizan stiže do plus 15 (32:17), dok je Real do kraja četvrtine preko Hange smanjio na 32:19.

Partizan je kontrolisao rezultat na početku druge četvrtine i posle poena Uroša Trifunovića stigao do 41:26. Usledio je pad u igri domaće ekipe, koja je četiri minuta bila bez poena.

Real je to iskoristio i serijom 11:0 prišao na četiri poena razlike (41:37), a ubrzo potom stiže na minus jedan (46:45). Poslednji koš u prvom poluvremenu postigao je Egzum za vođstvo crno-belih na pauzi 48:45.

Beogradski tim je i na početku treće deonice čuvao prednost, da bi gosti šest minuta pre kraja četvrtine trojkom Hezonje došli do prvog vođstva (53:54).

Otišao je Real i na plus tri (55:58), ali Partizan trojkom Joanisa Papapetrua stiže do izjednačenja. Ipak, španska ekipa je u nastavku vratila prednost na svoju stranu i četvrtinu okončala rezultatom 63:66.

Početak četvrte četvrtine protekao je u egalu. Partizan je tri puta dolazio do izjednačenja, ali nije uspeo da povede sve do trojke Nanelija tri minuta pre kraja duela (77:75).

Tavares je zatim doneo novo izjednačenje na meču (77:77), da bi 24,8 sekundi pre kraja ključnu trojku za goste pogodio Vilijams-Gos.

Partizan je potom imao šansu da izjednači, ali je neprecizan bio Naneli. U nastavku je sa slobodnih bacanja bio siguran Hezonja, a crno-beli su trojkom Ledeja ublažili poraz.