REMI U RUKOMETNOM DERBIJU U KRAGUJEVCU

(19.10.2023) – Rukometaši Radničkog su u susretu 6. kola Super rukometne lige na svom parketu remizirali sa aktuelnim vicešampionom, ekipom Partizana rezultatom 31:31 (16:17). Kragujevčani se nakon ovog kola i dalje nalaze na šestom mestu, sa sedam osvojenih bodova. Duel velikih rivala je započeo u izjednačenom ritmu, no gosti prvi imaju, za ovakve derbije, osetnju prednost (2:4, 5.min), ali u roku od šest minuta Radnički dolazi do izjednačenja (6:6, 11.min). Nakon mirnijeg dela igre, gosti dodaju gas i dolaze do plus 3 (9:12, 18.min), a nedugo zatim i do najveće prednosti (10:14, 21.min). Prenuli su se momci u crvenom, ušli u dobar ritam i do isteka prvog dela igre sveli vođstvo Beograđana na minimalnih 16:17.

Nošeni podrškom sa tribina, silovito su igrači Radničkog krenuli u drugom poluvremenu i nakon tri uzastopne intervencije čuvara mreže Jovanovića dolaze do prednosti od tri gola (21:18, 34.min). I kada se očekivalo da prelome utakmicu i povedu sa većim brojem golova, usledio je pad u igri domaćina, što gosti znalački koriste i dolaze do izjednačenja, a odmah i do ponovnog vođstva od 23:22. U narednom periodu igre nijedna ekipa nije uspela da stekne prednost veću od jednog gola, a sam finiš je obeležio par tehničkih grešaka na obe strane, tako da je krajnji rezultat na isteku 60. minuta bio 31:31.
Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Veljko Davidović sa osam i Petar Panić sa sedam pogodaka, dok su kod Partizana golgeterski najraspoloženiji bili Uroš Kojadinović sa čak 13, dok je Nemanja Peštić dodao šest postignutih golova.

U narednom kolu, sledećeg vikenda, Partizan igra s trećeplasiranom ekipom pančevačkog Dinama. Rukometaši Radničkog putuju u Ub, gde ih očekuje duel s debitantom u ligi, koji još uvek nije osvojio bodove.