REMI ZVEZDNIH OMLADINACA ZA OPROŠTAJ U LIGI ŠAMPIONA

(13.12.2023) – Omladinci Crvene zvezde su se oprostili od ovogodišnjeg takmičenja u Ligi šampiona za mlade, remijem sa vršnjacima iz Mančetsra 2:2.

Crvena zvezda je došla do prednosti posle tačno 20 minuta igre, kada je Jovan Šljivić maetsralnim golom doveo crveno- bele u prednost. Vođstvo crveno- belih je trajalo do 36. minuta kada je Muir doneo izjednačenje “građanima” , međutim na poluvreme je Crvena zvezda otišla sa vođstvom od 2:1 posle gola Andrije Maksimovića u 41. minutu.

U drugom poluvremenu viđena je brža igra. Ređale su se šanse na obe strane, a Zvezdini klinci su imali zrelije prilike, tako da Crvena zvezda može i da žali što nije postigla i treći gol na ovom meču.

Siti je do izjednačenja mogao u 72. minutu kada su defanzivci crveno- belih sa gol linije izbacili loptu i tako sprečili ekipu iz Mančestera da dođe do ponovnog izjednačenja.

Mančester siti je nan kraju došao do gola u 76. minutu kada je Alfa-Rupreč savladao golmana Crvene zvezde. Mogli su ponovo crveno- beli do iznenađena i novog vođstva, ali je posle udarca glavom Jovana Šljivića fenomenalno odreagovao golman Sitija.

Mogla je Crvena zZvezda i do sva tri boda na kraju meča, ali su velike šanse propuštali napadači crveno- belih.

Crvena zvezda je ovogodišnje učešće završila na trećem mestu sa četiri osvojena boda.