ROLERKOSTER U ŽELEZNIKU PRIPAO PANTERIMA-FMP MERIDIAN SLAVIO PROTIV IGOKEE

FMP Meridian je na svom terenu dočekao ekipu Igokee u okviru osmog kola ABA lige rezultatom 89:77 i tako nastavio niz dobrih rezultata!

Bolje su otvorili meč domaći košarkaši.

Odlični tokom prvih deset minuta bili su Janković i Dženkins koji su svojim iskustvom uneli energiju u tim Nenada Stefanovića čime su i došli do prednosti od plus devet nakon prve deonice.

Druga četvrtina donela je potpuni preokret. Igokea je igrala na pogon Tanaskovića i Kroforda koji su bili najzaslužniji za preokret svog tima. Gostima iz Laktaša pripala je druga deonica rezultatom 30:17, čime su došli do prednosti na poluvremenu.

Poluvreme je završeno rezultatom 45:41 u korist gostiju.

Velika borba viđena je u drugom poluvremenu. Raspucao se Bič tokom ovog perioda za FMP Meridian, a ispratili su ga Frejzer i Valinskas čime je usledio novi preokret na meču.

Zadržali su prednost igrači iz Železnika pred ulazak u odlučujući period.

Velika borba viđena je i tokom prve polovine poslednje četvrtine, ali kako je vreme odmicalo “Panteri” su bili sve sigurniji i na kraju upisali zasluženu pobedu.

Najefikasniji kod pobednika bili su Frejzer sa 15, odnosno Bič i Valinskas sa po 13 poena. Dvocifreni su takođe bili centri Izundu i Janković koji su brojali do 11.

U poraženoj ekipi zapažene role su imali Tanasković sa 18 i Kroford sa 14 poena.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT