RUKOMETAŠI ISPUSTILI POBEDU U POSLEDNJIM SEKUNDAMA

(12.1.2024) – Muška rukometna reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 27:27 (10:11) na startu Evropskog prvenstva protiv Islanda u Minhenu.

prvo poluvreme proteklo je u egalu  (11:10 za Island), dok je u nastavku vodila gotovo sve vreme u više navrata i tri gola razlike.  Delovalo je da Đironin tim u potpunosti vlada situacijom protiv jakih islandskih aduta koje je, sa protokom vremena, počela da hvata nervoza zbog izvesnosti poraza.

Đorđić se raspucao u delu meča, a Vanja Ilić je delio fenomenalne asistencije na crtu ka Pešmalbeku, sve je napadački funkcionisalo besprekorno u našoj igri. Dejan Milosavljev je sve vreme bio stub odbrane, sa ukupno devet odbrana ulio je sigurnost i sebi i saigračima i taman kada je izgledalo da će ovo biti jedna sjajna i velika pobeda na startu Evropskog prvenstva – posrnuli smo smo kada je bilo najbitnije.

Golom Đorđića poveli smo 27:24 minut i po pre kraja. Od tog trenutka usledio je totalan pad u igri Srbije – Islanđani su golovima Palmarsona u dva navrata i Guđonsena uspeli da se izvuku iako su do tada bili u bezizlanoj situaciji. Nisu naši momci bili sigurni u predaji lopte na jedan razlike, uspaničili su se, a Islanđani su iskoristili i kaznili poklon pet sekundi pre kraja.

U drugom susretu naše grupe Mađarska – Crna Gora 26:24.

U grupi B Austrija – Rumunija 31:24 i Španija – Hrvatska 29:39.

Srbija naredni meč igra u nedelju protiv Mađarske (20:30), a dva dana kasnije protiv Crne Gore (18:00).