RUKOMETAŠICE CRVENE ZVEZDE ŠAMPIONKE SRBIJE

(18.5.2024) – ŽELEZNIČAR – CRVENA ZVEZDA 32:36 (15:19)

Inđija – Dvorana: SC Inđija. Gledalaca: 450. Sudije: Vladimir Jovandić i Marko Sekulić. Isključenja: Železničar 4, Crvena zvezda 8 minuta. Sedmerci: Železničar 8(6), Crvena zvezda 6(6).

ŽELEZNIČAR: Čavrić 3, Obrenović 10(3), M.Lovrić, Tabak 4(1), Avramović 1, Todorović, N.Lovrić 9(2), Kovačić, Kocić 2, Otašević, Činku, Ignjatović, Jovanović, Bakša 1, Agbaba 2, Vasiljković. Trener: Vlada Šimičić.

CRVENA ZVEZDA: Ninković, Stamenić 7(6), Majkić 3, Savić, Ristić 1, Glušica 2, Petković, Vidić, Stamenković, Aćimović, Simić 9, Kačarević, Veličković 5, Mančić 6, Rančić 1, Garović 2. Trener: Saša Bošković.

Rukometašice Crvene zvezde ostvarile su izuzetan uspeh i osvojile prvu titulu šampiona države u istoriji kluba! Crveno-bele su i u revanš meču finala plej-ofa SRLS bile bolje od Železničara u Inđiji rezultatom 36:32 (19:15).

Crveno-bele su odlično počele meč, povele su sa 6:2, potom i 8:3, ali su domaće zaigrale bolje i sa pet golova u nizu stigle do izjednačenja. Mančićeva, Simićeva i Veličkovićeva postižu tri gola u nizu i donose gošćama novo „opipljivo“ vođstvo (16:13). U završnici prvog poluvremena Stamenićeva postiže gol sa sedam metara i crveno-bele na poluvremenu imaju vođstvo od 19:15.

Početkom drugog dela igre Železničar je prišao na samo gol zaostatka (21:20), međutim Veličkovićeva i Simićeva imaju spreman odgovor i Zvezda ponovo odlazi na plus tri. Crveno-bele održavaju prednost, a Ristićeva iz kontre postiže gol za 29:25. Izabranice Saše Boškovića su ljubomorno čuvale stečenu prednost, vreme je odmicalo, a pehar namenjen šampionu je bio sve bliže. Zvezdine rukometašice su bile pribrane u završnici, nisu dozvolile rivalu da zapreti i na kraju su slavile veliku pobedu – 36:32.

Najefikasnija u timu Crvene zvezde bila je Tijana Simić sa 9 pogodaka. Aleksandra Stamenić je postigla 7, Katarina Mančić 6, a Teodora Veličković 5 golova.