RUSI PRIKAZALI SILU NAD SELEKCIJOM SRBIJE

(21.3.2024) – Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u prijateljskom meču od Rusije u Moskvi rezultatom 4:0.

Strelci za domaće bili su Anton Mirančuk u 22. iz penala, potom Maksim Osipenko u 32, Aleksej Mirančuk u 55, a onda i Ivan Sergejev u prvom minutu nadoknade drugog dela meča. Srbija je posle dvadesetak minuta igre ostala sa desetoricom, pošto je direktan crveni karton, zbog povlačenja sa leđa kao poslednji igrač odbrane, dobio Milan Gajić.

Nakon početnog odmeravanja snaga, prvu šansu imali su gosti, a iz dobre pozicije sa ivice kaznenog prostora, nedovoljno precizno je šutirao Andrija Živković. Dolazio do klučnog momenta meča kada je crveni karton zaradio Milan Gajić u 19. minutu nakon povlačenja za dres Danila Hluševića u svom šesnaestercu.

Postojala je nada da će VAR dosuditi ofsajd, međutim, nije, tako da je turski arbitar Arda Kardešler mogao samo da pokaže direktan crveni karton našem desnom beku. Siguran sa bele tačke u 22. minutubio je Anton Mirančuk, iako je Đorđe Petrović malo zakačio loptu. Rusija je duplirala vođstvo u 32. minutu preko Maksima Osipenka, a kao i kod akcije koja je prethodila jedanaestercu, glavni akter je bio Aleksandr Golovin. Posle centaršuta, Strahinja Pavlović je probao da glavom otkloni opasnost, ali je praktično samo spustio loptu na nogu Osipenku, kome nije bilo teško da savlada Petrovića.

Rusija je u 55. minutu praktično rešila pitanje pobednika, pošto je rezervista Aleksej Mirančuk, posle akcije po levoj strani, sačekao loptu i sproveo je iza leđa Petrovića. Kasnije je Zaharjanu bio poništen gol, Sergej je imao dobru šansu, da bi konačan rezultat postavio Sergejev u 91. minutu utakmice. Promene rezultata više nije bilo, a Srbija se okreće novoj utakmici – protiv Kipra u Larnaki za četiri dana.