RUTINSKA POBEDA BENFIKE PROTIV BRIŽA

(15.2.2023) – Fudbaleri Benfike pobedili su u Belgiji Klub Briž rezultatom 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Benfika je bila nadmoćnija u Brižu i zasluženo će revanš na svom “Lužu” početi sa dva gola prednosti iz prve utakmice.

Fudbaleri trenera Skota Parkera, večeras su na svom terenu izgledali prilično nemoćno.

Završili su utakmicu sa svega četiri udarca ka golu protivnika, a sve što su uradili u napadu svodi se na pokušaj Bjukenena u petom minutu, gotovo iz mrtvog ugla, i pogodak Mehelea pred sam kraj prvog poluvremena koji je poništen jer je Odoi, nakon centaršuta iz slobodnog udarca, glavom asistirao iz ofsajda.

Mogli su tako fudbaleri Briža na pauzu sa golom prednosti, a jedva su uspeli da sačuvaju i svoju mrežu u prvih 45 minuta jer su se opasni naleti Benfike samo smenjivali pred golom koji je branio Minjole.

Nešto energičnije i odlučnije delovao je Briž samo početkom meča, kada su domaći fudbaleri organizovali nekoliko tečnih kontranapada, ali su gosti brzo osvojili loptu i potpuno preuzeli inicijativu na terenu.

Portugalci su imali nekoliko dobrih pokušaja, spomenućemo udarac glavom Antonija Silve iz 26. minuta i pokušaj Rafe Silve koji je četiri minuta kasnije, posle dobro uigrane kombinacije, završio na mestu gde se spajaju stativa i prečka.

Domaći su odolevali sve do 51. minuta, kada je Benfika povela golom Žoao Marija sa bele tačke nakon što je Hendri skrivio jedanaesterac. Neoprezno je defanzivac Briža hteo da ispuca loptu, hitriji Gonsalo Ramos mu se prikrao sa leđa, pa je fudbaler belgijskog tima umesto lopte šutnuo i oborio protivnika u kaznenom prostoru.

Opao je ritam utakmice posle gola Benfike, zadovoljni gosti više nisu imali razloga da napadaju po svaku cenu, ali nisu odbili poklon koji su dobili u 88. minutu – kardinalnu grešku je napravio Mejer pred svojim golom, ukrao mu je loptu Neres i lako pogodio mrežu za konačnih 2:0.

Isti igrač je u 93. minutu ponovo tresao mrežu Minjolea, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.