SAUDIJSKA ARABIJA PRIREDILA SENZACIJU POBEDOM NAD ARGENTINOM

Saudijska Arabija slavila je u neverovatnom meču protiv Argentine na startu Mundijala u Kataru rezultatom 2:1!

Danas smo imali pravi primer zašto je fudbal jedna od najlepših igrara na svetu.

Pred početak meča gotovo nikakve šanse nisu davane Saudijcima, čak su i njihovi navijači u razgovoru za Meridian sport poručili da samo žele da se ne obrukaju.

Međutim, učinili su nešto potpuno drugačije.

Bolje su u meč ušli izabranici Lionela Skalonija.

Nizali su se napadi i šanse i bilo je samo pitanje vremena kada će se i u kom trenutku dogoditi prvi pogodak na meču.

Argentina je došla do vođstva preko penala koji im je dosuđen u 10. minutu meča, gol je postigao Mesi za 1:0!

Nastavili su se napadi “Gaučosa” do kraja prvog poluvremena, ali nisu imali sreće, ali ni umeća. Rival ih je u više navrata hvatao u ofsajd zamke čemu svedoče dva poništena gola Lautara Martineza.

Tokom drugog poluvremena videli smo potpunu zamenu uloga na terenu.

Argentinci su bili bleda senka tima iz prvog perioda igre, dok su Saudijci igrali sjajan fudbal i za to bili nagrađeni.

Nakon samo tri minuta igre u drugom poluvremenu Al Buraikan je istrčao kontru i majstorski poslao loptu u mrežu za izjednačenje!

Kao da to nije bilo dovoljno, Saudijska Arabija je samo pet minuta kasnije totalno dotukla Argentinu i potpuno preokrenula rezultat.

Sjajno se Al Dasari snašao u šesnaestercu i pronašao poziciju za šut i još jednom savladao golmana Argentine za totalni šok na stadionu!

Napravio je Skaloni izmene u sastavu, ali to nije mnogo promenilo situaciju na terenu.

Veliki heroj ovog susreta bio je Al Ovais, golman Saudijaca koji je imao nekoliko neverovatnih intervencija. Naročito one nakon udarca Taljafika i Mesija u završnici meča.

Nažalost golman Saudijske Arabije bio je u centru dešavanja kada je u završnim minutima meča brutalnim udarcem nokautirao svog saigrača, kome je momentalno pružena pomoć, jer je ostao bez svesti. Nije mogao levi bek Saudijaca da nastavi meč i na nosilima su ga izneli sa terena.

Podsetimo, slična situacija viđena je na meču Irana i Engleske kada je golman Irana na sličan način povredio sebe i slomio nos.

Do kraja susreta nije bilo više prilika i Argentina je kiksirala na samom startu Mundijala u Kataru!

IZVOR: MERIDIANBETSPORT