SC DERBY POBEDIO BUDUĆNOST, FMP BOLJI OD MORNARA

(23.12.2023) – Ekipa FMP-a prekinula je niz od šest vezanih poraza na gostovanju Mornaru 77:75 u okviru 13. kola ABA lige.

Prva deonica bila je ujednačena. Kod domaćina Veders i Marej su bili pokretači igre, dok su na drugoj strani Votson i Beson imali nešto zapaženije role. Mornar je uz dvojac iz prve deonice dobio još Lukića i Gavrilovića koji su imali dobar period igre. Što se tiče FMP-a raspucao se Stojanović i bio najzaslužniji za nerešen ishod posle 20 minuta igre.

U nastavku meča Panteri su uspeli da naprave seriju i odlepe se od rivala, pa je prednost gostiju iznosila devet poena pred ulazak u odlučujući period igre.

Uzvratio je Mornar istom merom u četvrtoj deonici i serijom 7:0 uspeo da se vrati rezultatski u meč. Imao je Mornar napad za pobedu ili produžetak, ali je FMP uspeo da se odbrani.

Nejfikasniji kod pobednika bili su Stojanović sa 22 poena i pet skokova, a na drugoj strani zapaženu rolu imao je Veders sa dabl-dabl učinkom od 18 poena i 13 skokova.

Budućnost je bila domaćin gradskog derbija pod okriljem ABA lige i bila poražena od Studentskog centra posle velike borbe 94:82.

Bolje je u meč ušao domaći sastav predvođen Slavkovićem, ali se u završnici prvog dela igre razigrao Kamenjaš i doneo svom timu plus jedan, da bi SC Derby na poluvreme otišao sa minimalnom prednošću.

Velika borba viđena je u trećoj deonici. Konstantna rezultatska klackalica bila je prisutna tokom čitavog trećeg kvartala, ali je na kraju gostujući tim uspeo da sačuva pola koša prednosti pred početak poslednje deonice.

Raspucao se Mirković sredinom poslednjeg kvartala za ekipu Studentskog centra i doneo svom timu maksimalnih plus devet. Do kraja meča gosti uspeli da dođu i do dvocifrene prednosti i tako overe veliku pobedu.

Studentski centar na ovom meču predvodio je Kamenjaš sa 26 poena i devet skokova, a u poraženom sastavu istakao se Slavković sa 17 poena.