ŠESTI PORAZ ČUKARIČKOG U EVROPI

(14.12.2023) – U utakmici 6. kola grupne faze Lige konferencije Genk je pobedio kod kuće Čukarički sa 2:0.

Brđani su opet loše počeli pošto je Stanković napravio penal, ali je Filipović sjajno odbranio udarac Pentsila. Golman Čukaričkog je imao još nekoliko dobrih intervencija, dok su u napadu preko Adžića gosti ugrožavali domaćeg čuvara mreže. Filipovič se požalio na povredu leđa i dok se čekala izmena i trenutak kada će gostujući golman napustiti teren Hajnen je šutirao sa oko 30-tak metara, a lopta nošena spoljnim felšom završila je u mreži. Šteta, činilo se da Čukarički najzad ima priliku da osvoji neki bod.

U nastavku domaći bivaju kažnjeni crvenim kartonom, pošto je Galarsa posle faula šutnuo nogom Sisoka, ali čak i u tom periodu više su loptu držali igrači Genka. Iz vrlo sumnjive pozicije, iako je VAR iscrtao linije po kojima je sve bilo čisto, Pentsil postiže 65. minutu i drugi gol. Ćukarički je potpuno pao u igri, imao je sa igraćem više dovoljno situacija za bar počasni gol, ali ništa od toga.

Brđani su tako izgubili svih šest utakmica u grupi i razočarali su sve ljubitelje fudbala. U nekim mečevima nisu imali sreće, ali generalno sa ovakvim partijama i tehničko-taktičkim pristupom igri nemaju šta da traže u Evropi, pogotovo što su fudbaleri dali sve od sebe.

U drugoj utakmici još jedan remi, Ferencvaroš – Fiorentina 1:1, što znači da Italijani sa 12 i Mađari sa 10 idu dalje, dok Genk sa 9 i Čukarički sa 0 bodova završavaju takmičenje.