SILOVITA ŠPANIJA RAZBILA KOSTARIKU U IGRI MAČKE I MIŠA

Fudbaleri Španije ubedljivo su savladali Kostariku u svom prvom meču grupe E sa 7:0, a prikazanom igrom istakli su ozbiljnu kandidaturu za osvajanje Mundijala.

Mnogi su se pitali kako će izgledati podmlađena Španija pod palicom Luisa Enrikea na Svetskom prvenstvu u Kataru, a odgovor je – zastrašujuće!

Sam pogled na statistiku dovoljno govori: Španci su imali preko 80% poseda na ovom meču uz 15 šuteva ka golu rivala, dok Kostarika nije uspela da uputi nijedan jedini šut ka golu Unaja Simona!

Prava igra mačke i miša viđena je danas, a Kostarika na kraju može i da bude zadovoljna što su izgubili sa “samo” sedam golova razlike.

Najpre je u 11. minutu goleadu otvorio Dani Olmo lakom egzekucijom iz kaznenog prostora.

Samo deset minuta kasnije Marko Asensio povisio je na 2:0, a u 31. minutu ovaj meč već je bio završen.

Feran Tores je sa “bele tačke” zapečatio sudbinu Kostarike i postavio konačan rezultat prvog poluvremena, ali Španci su u drugom poluvremenu samo nastavili tamo gde su stali na kraju prvog dela igre.

Najpre je Feran Tores postigao svoj drugi pogodak u 54. minutu, da bi mladi Gavi evrogolom u 74. minutu pokazao zbog čega ga smatraju jednom od najvećih talenata u svetu fudbala.

Kada je delovalo da će se “Furija” zadovoljiti sa pet golova u mreži Kejlora Navasa usledila su još dva pogotka pred sam kraj meča.

Najpre je Karlso Soler matirao golmana Pari Sen Žermena u 90. minutu, da bi Alvaro Morata postavio konačan rezultat meča golom u nadoknadi vremena.

Zaista zastrašujuće deluje tim Luisa Enrikea, i jedno je sigurno, ako u narednom kolu Nemačka ponovi igru sa današnjeg meča sa Japanom, nemaju šta da traže protiv razigranih Španaca!

IZVOR: MERIDIANBETSPORT