SJAJNI KRASO KRENUO ASISTENCIJOM I GOLOM, JANKOVIĆEVA KINA REMIZIRALA

(13.1.2024) – Fudbaler Crvene zvezde Žan Filip Kraso bio je centralna figura premijerne utakmice Afričkog kupa nacija, u kojoj je domaćin Obala Slonovače savladala Gvineju Bisao 2:0.

Već u četvrtom minutu zatresla se mreža Gvineje Bisao, a strelac je bio Seko Fofana na dodavanje Krasoa. U 58. minutu napadač Zvezde je postigao sjajan pogodak kada je posle driblinga u 16-cu savladao protivničkog golmana. U drugom meču ove grupe sutra Nigerija igra sa Ekvatorijalnom Gvinejom.

Neizvesno je bilo na Azijskom kupu nacija.

U grupi A domaćin Katar je pobedio Liban sa 3:0, dok su Kina i Tadžikistan odigrali 0:0. Kinezima koje predvodi Saša Janković poništen je gol u 82. minutu meča. U B grupi Uzberkistan i Sirija su igrali 0:0, dok je Australija pobedila Indiju 2:0.