ŠOK NA SAMOM POČETKU, NADAL ELIMINISAN SA AUSTRALIJAN OPENA

Rafael Nadal završio je svoju misiju odbrane titule na Australijan Openu znatno pre nego što se to očekivalo nakon što je poražen od Mekenzija Mekdonalda sa 3:0 u setovima (6:4, 6:4, 7:5).

Španski teniser se očigledno nalazi u jako lošoj formi.

Već na samom početku prvog seta rival mu je oduzeo servis. U nastavku prvog seta igrači su bili sigurni na svom servisu sve do petog gema.

Ponovo Mekdonald dolazi do brejka za vođstvo od 4:1. Međutim, Nadal pravi brejk već u narednom gemu, ali je 65. teniser sveta sačuvao prednost do samog kraja i osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Drugi set počeo je isto kao i prvi – brejkom Mekdonalda. U nastavku meča viđena je velika borba na obe strane.

Uspeo je Nadal da uzvrati istom merom za izjednačenje i 2:2 u gemovima. Međutim, nije se predavao Amerikanac, pa je ponovo rivalu oduzeo servis da bi kasnije potvrdio brejk za 5:3.

Prilikom poslednjeg poena u osmom gemu Španac je proklizao i povredio zadnju ložu nakon čega je zatražio medicinski tajm-aut i uputio se ka svlačionici.

Nakon tri minuta pauze vratio se branilac titule na teren i meč je nastavljen, ali samo da bi Mekdonald osvojio i drugi set sa 6:4.

Imali smo neizvestan treći set do samog kraja. Mučio se Španac sa povredom, ali je na sve načine uspevao da održi rezultatski priključak.

Oba tenisera bila su sigurna na svom servisu sve do 11. gema, kada je Mekdonald napravio brejk i poveo sa 6:5 u gemovima.

Potvrdio je kasnije Amerikanac brejk i odservirao za najveću pobedu u svojoj karijeri!

Nadal je ovime potvrdio da se nalazi u lošoj formi, što je bilo očigledno i pre početka turnira. U narednom kolu Mekdonald čeka pobednika duela Svrcina – Nišioka.

IZVOR: MERIDIAN SPORT