ŠPANIJA IMALA NOKAUT FAZU U DŽEPU, FILKRUG PRODUŽIO NADU PANCERA

U derbiju osmog dana Mundijala Nemačka i Španija sudarili su se u utakmici u kojoj je ulog bio daleko veći za “pancere”. Poraz je gotovo sigurno značio i eliminaciju sa Mundijala, ali su izabranici Hansija Flika uspeli da prežive. Na kraju meč je završen bez pobednika 1:1.

U odnosu na očekivanja navijača današnji protivnici odigrali su dosta opreznije nego što se očekivalo.

Istina, ulozi su bili veliki, posebno za Nemačku, ali na kraju deluje da je podela bodova najpošteniji ishod.

U prvom poluvremenu videli smo malo uzbuđenja, a prva je pripretila “furija”.

Igrao se sedmi minut kada je Dani Olmo odlično šutirao sa ivice šesnaesterca a Manuel Nojer paradom skrenuo loptu na stativu,

Nemačka je s druge strane najbliža pogotku bila na isteku 39. minuta. Antonio Ridiger bio je najviši u skoku nakon slobodnog udarca Kimiha i postigao gol, ali je bio u ofsajd poziciji pa je zbog toga poništen.

Opreznija igra nastavila se i u drugom poluvremenu.

Prvu šansu propustio je Kimih, pre svega zbog pravovremene reakcije Unaija Simona, a onda je stigla kazna.

Na scenu je stupio Alvaro Morata koji je zamenio Ferana Toresa nekoliko minuta ranije.

Sjajno je Đordi Alba probio po levoj strani, centrirao, a Morata je tačno za korak bio brži od Niklasa Zilea i jednim dodirom skrenuo loptu iza leđa Nojera za vođstvo “furije” – 1:0 u 62. minutu.

Veliku priliku za Nemačku propustio je mladi Džamal Musijala deset minuta kasnije.

Sjajno je krilo Bajerna izbegao ofsajd zamku, izašao 1 na 1 sa Simonom, ali je šutirao direktno u golmana.

Ipak, njegovu grešku u 83. minutu ispravlja Filkrug.

Sane je pokrenuo akciju, dodao je do Musijale, a on samo prepustio loptu napadaču Verdera koji je precizno šutirao za 1:1.

Ispsotavilo se da je to bio i krajnji rezultat meča.

Situacija u grupi E izgleda veoma komplikovano nakon dva odigrana kola.

Zahvaljujući današnjoj pobedi Kostarike nad Japanom 1:0, sve četiri ekipe imaju šansu za prolaz u nokaut fazu, a konačan odgovor dobićemo 1. decembra.

Tada se sastaju Nemačka i Kostarika kao i Španija i Japan.

U trenutnom poretku vodeću poziciju zauzima Španija sa četiri boda, dok su Japan i Kostarika na 3, a Nemačka je poslednja sa jednim osvojenim bodom.

IZVOR/FOTO: MERIDIANBETSPORT