SPLIT PRVI PUT POBEDIO PARTIZAN U ABA LIGI

(5.2.2024) – U susretu 19. kola ABA lige veliko iznenađenje dogodilo se u Beogradu, Partizan – Split 67:74.

Željko Obradović je odlučio da odmori Kevina Pantera i Pi Džej Doužera i to se pokazalo kao veliki hendikep za crno – bele.

Partizan je delovao umorno u prvom poluvremenu, ali je po isteku uvodnih 10 minuta imao minimalnu prednost – 19:17. Posle tri minuta igre u drugoj deonici meč je bio potpuno ujednačen – 24:24. Dok crno-beli nisu uspevali da pogode šut za tri poena, gosti su ubacili četiri trojke i stigli do velikih 14 poena prednosti na poluvremenu – 30:44.

Nastavila je da raste prednost Splita, četiri minuta pre kraja treće četvrtine bilo je već +20 (35:55). Uspeo je Partizan da serijom 10:4 preko Kabokla, Nanelija i Ledeja stigne na 45:55, ali je Split u završnici potvrdio prednost – 45:59.

Krenuo je Partizan na sve ili ništa u poslednjoj deonici, šutirao čak 11 puta u uvodnih četiri minuta i ostvario 7 skokova posle promašaja. Poenima Nanelija, te trojkom, jednom od samo tri koliko su crno-beli postigli na ovom meču i košem Jaramaza iz reketa crno-beli su uspeli da spuste prednost rivala na 52:61. Ipak, Tonko i Runjić su bili precizni i Split je četiri minuta pre kraja ponovo stigao do 15 poena prednosti (52:67) i faktički rešio pitanje pobednika. Poenima Jaramaza i Ponjitke sa poludistance te trojkom Anđušića Partizan je prišao na sedam poena zaostatka na ulasku u poslednji minut, ali više od toga nije mogao.

Split je posle 17 uzastopnih poraza trijumfovao nad Partizanom i tako stigao do 7. pozicije i plejof zone. Sa druge strane, crno-beli su na 3. mesto sa učinkom 13-6, koliko ima i Cedevita.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Šenon Šorter sa 18 poena, tri manje je dao Saliven, a Tonko Vuko osam.

U redovima Partizana najefikasniji je bio Džejms Naneli sa 10, te Frenk Kaminski i Mateuš Ponjitka sa po osam poena.

Ostali rezultati: Borac – Olimpija 65:74, FMP – Igokea 78:64 i Mornar – Cibona 88:85.