SRBIJA, DOMINIKANSKA REPUBLIKA, TURSKA I BRAZIL NA OI U PARIZU

(24.9.2023) – Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, bronzana sa OI 2021. i vicešampion Evrope, nije uspela da ostvari pobedu u poslednjem, 7. kolu na turniru A grupe kvalifikacija za OI 2024. Srbija je danas u Ningbou poražena od Kine sa 3:1, po setovima 23:25, 25:22, 25:14 i 25:22, posle 100 minuta igre.

Uprkos porazu još juče se znalo da je Srbija obezbedila vizu za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine. To je omogućilo Đovaniju Gvidetiju da u današnjoj utakmici, koja je bila bez rezultatskog značaja, pruži šansu igračicama koju su imale manju minutažu u prethodnim utakmicama, kao i da zasluženo odmori pojedine igračice. Delovalo je u prvom setu da će Srbija u ovakvom izdanju biti podjednako konkurentna, pošto je povela sa 1:0. Međutim, Kina je u naredna dva seta podigla nivo svoje igre, uspela je da stigne do preokreta i ostvari trijumf na kraju.

U odlučujućem meču za drugog učesnika iz ove grupe u Parizu 2024. godine, zaslužena pobeda Dominikanske Republike nad Holandijom od 3:2, koja je tako na kraju čak i pobedila u A grupi.

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KINA                  1:3 (25:23, 22:25, 14:25, 22:25)

UKRAJINA – MEKSIKO       3:1 (25:12, 25:22, 22:25, 25:19)

KANADA – ČEŠKA              3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HOLANDIJA     3:2 (25:20, 20:25, 25:19, 23:25, 15:12)

8. MEKSIKO                         7    0    7      2:21     0

Iz grupe B plasman na Olimpijske igre su obezbedili Turska i Brazil, koji je u direktnom duelu pobedio Japan sa 3:2.