SRBIJA OŠTEĆENA ZA PENAL PROTIV DANSKE

(26.6.2024) – Dan posle eliminacije Srbije sa Evropskog fudbalskog prvenstva definitivno su pomešana osećanja navijača i ljudi iz sveta fudbala.

Većini je jasno da mi imamo skromnu ekipu, posebno slab vezni red i da čak i iz toga selektor Stojković ne probere najbolje što može. Naši igrači su dali maksimum, dali si jedan gol, primili dva, izgubili jednu i remizirali dve utakmice i zasluženo su poslednji u grupi.

Problem je što ni Englezi, Danci i Slovenci nisu briljirali i zato je svima krivo što smo baš mi ispali.

Prvo poluvreme protiv Danske igrački gledano je bilo tragično, a drugo solidno. Taktički gledano shvatili smo ideju selektora Stojkovića, sviđala se ona nama ili ne, ali pošto je ostalo 0:0 ona svedoči o nemoći naše ekipe.

Ono što je posebno zanimljivo je činjenica da je Srbija oštećena za penal u završnici meča, pošto je Mele vukao za dres Mitrovića, ali očigledno za gledaoce iz samo jednog ugla. Šta su radile i gledale sudije, posebno umetnici iz VAR sobe možemo da mislimo. Verovatno su opet baljezgali o intezitetu faula i sličnim budalaštinama.

Kao što svi znamo, sporna sitacija je završena bez penala, a Mitrović je zbog prigovora dobio žuti karton.

Fudbalski stručnjak sa danske “TV 2 Sport” Morten Brun bio je pošten i iskren.

Sad moramo da pazimo šta govorimo… jer jedanaesterac je bio. Mitrović je povučen za dres. Joakime Mele, kako si se izvukao sa ovim? Mitrović nije fauliran u prvoj situaciji, ali u drugoj sigurno jeste. Mele i Danska imali su mnogo sreće.

Predsednik Sudijske organizacije FSS, Dejan Delević, smatra da je bilo materijala za penal.

– Do tog, 83. minuta jedno od najboljih suđenja na EP – Francuz Letesije je „držao” utakmicu i nije grešio u proceni prekršaja, al’ onda… Zašto povlačenje u šesnaestercu nije kazneni udarac, na centru igrališta jeste?! Voleo bih da mi stručni ljudi iz UEFA to objasne. Milenkoviću daš u četvrtom minutu opravdan karton zbog povlačenja, narodski – k’o vrata, pa zašto onda i ovo ne sankcionišeš? Po meni, penal. Koje je to razmišljanje da se Meleovo povlačenje razlikuje od Milenkovićevog? – rekao je Delević za Sportski žurnal.