SRBIJA POBEDILA AUSTRALIJU U PODGORICI

(8.3.2023) – Vaterpolisti Srbije počeli su pobedom borbu za plasman na finalni turnir Svetskog kupa, prvu pobedu zabeležili su protiv Australije 10:6 (1:2, 3:1, 3:0, 3:3).

Prve tri reprezentacije iz grupe će se plasirati na završno takmičenje koje se održava u Los Anđelesu.

Australija je bolje otvorila meč ,što se videlo posle vođstva na početku meča, prvo sa 1:0, a zatim 2:1.

Prva četvrtina u potpunosti je pripala Asutraliji.

U nastavku utakmice Srbija je zaigrala disciplinovanije u odbrani, nakon čega je usledila kontrola nad mečom.

Golovima Stanojevića Srbija je preokrenula na 3:2. Paviljar je poravnao rezultat, ali su “delfini” posle 16 minuta igre napravili jedan gol razlike, 4:3. Nemanja Ubović je bio precizan 53 sekunde pre kraja druge četvrtine.

Presudni momenti odigrali su se u trećoj deonici meča. Srbija je ovaj period dobila 3:0 i napravila rezultatsku zalihu od četiri gola, 7:3.

Toholj, Ranđelović i raspoloženi Stanojević savladali su Nika Portera za veliku razliku.

Na početku poslednje četvrtine Australija je smanjila na 7:4, a bilo je prilika da unese neizvesnost u duel. Vaterpolisti Srbije su ostali mirni i zadržali su kontrolu nad utakmicom.

Drašović je sredinom deonice pogodio za 8:4 nakon čega je bilo jasno ime pobednika utakmice.

Do kraja, rezultat nije varirao, reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu nad Australijom u prvom kolu kvalifikacionog turnira za Svetski kup u Podgorici.