Srbija pobedila i Francusku

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je odgovarajuću selekciju Francuske u okviru drugog kola druge nedelje Svetske lige nacija u Riminiju. Rezultat je bio 3:2, po setovima 22:25, 24:26, 25:22, 25:23 i 15:9. Meč je trajao 137 minuta i bio je izuzetno uzbudljiv i neizvestan, a naši odbojkaši, inače aktuelni prvaci Evrope, su pokazali “čvrst” karakter i veliku borbenost, kojom su uspeli da prednost protivnika od dva seta preokrenu u svoju korist i pobede. Najefikasniji poenter Srbije na ovoj utakmici je bio korektor Aleksandar Atanasijević sa 24 osvojena poena, a pored njega su se istakli i primač servisa Marko Ivović sa 15, te srednji bloker Petar Krsmanović sa 13 poena. Sa druge strane, u redovima Francuske je ubedljivo najbolji akter utakmice bio korektor Stefan Boje sa 26 poena.

Ovo je, u ovogodišnjem izdanju Svetske lige nacija, bila četvrta pobeda naše reprezentacije, uz samo jedan poraz, čime se “probila” na četvrto mesto tabele pomenutog takmičenja. Podsetimo, sutra, u poslednjem kolu druge nedelje, naši odbojkaši se, od 15 časova, sastaju sa Brazilom.