SRBIJA POSLE ČETIRI SETA SAVLADALA EGIPAT

(3.10.2023) – Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na turniru B grupe kvalifikacija za OI 2024. u Tokiju. Srbija je rano jutros po našem vremenu, u 3. kolu B grupe u dvorani Jojogi, savladala Egipat sa 3:1, po setovima 18:25, 25:19, 25:14 i 25:16, posle 85 minuta igre.

Izabranici Igora Kolakovića su morali da se pomuče da bi savladali Egipat, koji je iskoristio pospanost odbojkaša Srbije u prvom setu i poveo sa 1:0, ali je baš tada Srbija pokazala svoje pravo lice i naredna tri seta ubedljivo dobila za važnu pobedu u Tokiju.

Srbija je uspavano počela meč, što je Egipat iskoristio i poveo da dva poena razlike, a zatim uspešno održavao prednost do druge polovine seta, kada je razilku povećao. Ništa nije funkcionisalo u igri Srbije na željeni način, pa je Egipat poveo sa 1:0 posle 25:18.

Kolaković je promenio čak tri igrača u postavi za drugi set. Podraščanina i Krsmanovića su zamenili Mašulović i Nedeljković, dok je kapiten Kovačević zaigrao umesto Kujundžića. To je donelo novu, pozitivnu energiju na terenu, pa je Srbija već od starta imala minimalnu predonst, da bi u završnici povela sa 18:15, a posle 21:19 serijom 4:0 stigla do konačnih 25:19 za izjednačenje na 1:1.

Silovito je Srbija krenula u trećem setu i povela sa 4:0, 6:1 i 12:4. Na kraju je Egiptu prepustila samo 14 poena i povela sa 2:1.

Četvrti set je, kao i treći, pokazao pravo lice Srbije, koja nijednog trenutka nije dozvolila rivalu da je ugrozi. Kako je set odmicao tako je rasla prednost Srbije do konačnih 25:16 za trijumf od 3:1.

Srbija će sutra u 4. kolu igrati protiv Finske od 6.00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.