SRBIJA SAVLADALA JAPAN 16:10 I IGRA SA ITALIJOM U ČETVRTFINALU SVETSKOG PRVENSTVA

(23.7.2023) – Vaterpolisti Srbije su u osmini finala Svetskog prvenstva savladali domaćina turnira Japan sa 16:10.

Ušla je Srbija nešto sporije u meč, presing Japana pravio je probleme našim vaterpolistima i na samom početku domaćin Svetskog prvenstva je došao do minimalne prednosti. Srbija je imala veliki broj promašenih prilika, ali je ubrzo golovima Jakšića Rašovića uspela da uhvati rezultatski priključak za 3:3.

Druga deonica pripala je aktuelnom olimpijskom šampionu koji je golovima UbovićaJakšića Rašovića vodio pred ulazak u drugo poluvreme – 6:5.

Japan je već u prvom napadu izjednačio rezultat, ali je usledio ekspresni odgovor Srbije. Radulović je ušao u seriju od dva gola, u strelce su se upisali još Ubović, Lazić, Vučinić i Drašović za plus šest pred ulazak u poslednji kvartal – 13:7

Tokom poslednje četvrtine Mitrović je stao na gol i odbranio dva peterca Japancima, dok su na drugoj strani naši vaterpolisti kontrolisali tok meča i na kraju ubedljivo slavili – 16:10.

U preostalim mečevima osmine finala Crna Gora je u derbiju iznenadila evropske prvake Hrvate 13:12, SAD – Kanada 13:10 i Francuska – Australija 11:8.

Srbija će u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u utorak odmeriti snage sa Italijom, dok se u ostalim mečevima sastaju Mađarska – SAD, Grčka – Crna Gora i Španija – Francuska.