SRBIJI SAMO SET PROTIV AMERIKANACA

(8.6.2024) – Muška seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je prvi poraz na turniru druge sedmice VI Lige nacija 2024. u Otavi.

SAD su rano jutros po našem vremenu pobedile Srbiju sa 3:1, po setovima 23:25, 25:15, 25:23 i 25:14, posle 100 minuta igre.

Izabranici Igora Kolakovića su poraženi u meču u kome su osvojili samo jedan set, iako ne bi bilo nepravedno ni da su stigli do boda. Odigrali su odbojkaši Srbije dva odlična seta, prvi i treći, ali i dva lošija, drugi i četvrti.

Srbija će treći meč u Otavi odigrati protiv Argentine u nedelju, 9. juna od 2.00 časa po našem vremenu uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Seniori Srbije će poslednju, četvrtu utakmicu odigrati protiv Kanade, domaćina turnira, u noći između nedelje, 9. juna i ponedeljka, 10. juna u ponoć.