SRPSKE ODBOJKAŠICE MAKSIMALNE PROTIV ČEŠKE

(20.9.2023) – Odbojkašice Srbije savladale su selekciju Češke 3:1 (25:20, 25:22, 30:32, 25:20) u okviru kvalifikacija za Olimpijske igre.

Čehinje su bolje ušle u ovaj meč i već na startu povele 7:4, da bi u nastavku prvog seta vicešampionke Evrope preuzele kontrolu nad mečom. U završnici prvog seta su Tijana Bošković i ekipa odigrale maestralnu partiju i napravile seriju 5:1, čime su osvojile prvi set.

Na startu drugog seta naše odbojkaišice su se fenomalno postavile i tako smanjili šanse selekciji Češke za bilo kakvim preokretom. Povele su izabranice Đovanija Gvidetija 5:2, potom 10:6 i do kraja seta su održavale prednost.

Pored vođstva naših odbojkašica došlo je do opuštanja u igri, a Čhinje su to iskoristile i uspele da povedu 14:11. Češka je uspela da izbori treći set na razliku, a potom i dve greške Katarine Lazović. Promašila je smeč za pobedu, a potom slabim prijemom obezbedila set Čehinjama.

Vidno je bilo da je došlo do pada koncetracije u igri Srbije. Tijana Bošković je promašila smeč, čime je utakmicu odvela u četvrti set. U četvrtom setu su naše odbojkašice pokazale dominaciju na terenu i dokazale da je izgubljeni treći set(prvi u kvalifikacijama) bio samo pad koncetracije.

U našoj selekciji najefikasnija je bila Tijana Bošković sa 30 poena, Maja Aleksić je pratila u stopu sa 16, Sara Lozo je upisala 12, koliko i Bianka Buša.

Kod Čehinja Gabrijela Orvošova je upisala 15 poena, Mihaela Mlejnkova je dodala 13, a isto toliko je imala i Eva Hodanova.

Naredni meč petog kola naše odbojkašice igraju u petak od 4 časova ujutru poo našem vremenu protiv Dominikanske Republike.