STRELKINJE OSME U TROSTAVU, VUKAŠINOVIĆEVA TRI KRUGA OD FINALA

(21.8.2023) – Srpski strelci su danas završili učešće na Svetskom prvenstvu u Bakuu.

Petog takmičarskog dana na vatrenu liniju izašao je naš ženski tim u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava. Srpske dame su u ekipnom plasmanu osvojile osmo mesto u konkurenciji 24 ekipe.

Pojedinačno je najuspešnija bila Sanja Vukašinović na 18.mestu. Andrea Arsović je zauzela 24, a Teodora Vukojević 39.poziciju.

Startovalo je 99 takmičarki, koje su prvo gađale u eliminacijama iz kojih je njih 70 prošlo u kvalifikacije. Sanja Vukašinović je pogodila vrednih 590 krugova i zauzela 11. mesto u prvoj grupi, u kojoj su postignuti znatno bolji rezultati nego u drugoj. Andrea Arsović i Teodora Vukojević su zabeležile po 582 kruga i poput Vukašinovićeve izborile sebi mesto u kvalifikacijama.

Prosek rezultata u kvalifikacijama je bio niži nego u prvoj fazi takmičenja. U eliminacijama je čak 12 učesnica pogodilo 590 i više krugova, a u kvalifikacijama su samo tri takmičarke nadmašile tu granicu.

Sanja Vukašinović je u kvalifikacijama pogodila 584, a u finale je vodio rezultat za tri kruga bolji. Andrea Arsović je skupila krug manje od Vukašinovićeve, a Vukojevićeva 580 krugova.

Za ekipni plasman računaju se rezultati iz eliminacija. O vrlo visokom nivou rezultata u nadmetanju dama govori podatak da je Srbija sa 1.754 kruga završila na osmom mestu, a da je u nedelju Indija osvojila zlato u muškoj konkurenciji sa četiri kruga slabijim rezultatom od današnjeg ostvarenja srpske ženske ekipe.

Zlato u ženskoj timskoj konkurenciji odnele su takmičarke SAD, koje su postavile novi svetski rekord (1.774). Drugoplasirana Kina je pogodila krug manje.

Srbija se iz Bakua vraća sa jednom medaljom. Damir Mikec je izborio srebro vazdušnim pištoljem, svoju prvu pojedinačnu medalju ovim oružjem na šampionatima planete.

Prvenstvo sveta se završava 31.avgusta, ali do kraja šampionata na programu su neolimpijske discipline u kojima naši reprezentativci neće učestvovati.

IZVOR/FOTO: STRELJAČKI SAVEZ SRBIJE