ŠTUTGART OSTAO U BUNDES LIGI

(6.6.2023) – Fudbaleri Štutgarta pobedili su u revanš meču baraža za Bundesligu ekipu Hamburga sa 3:1 i ukupnim rezultatom 6:1 izborili ostanak u eliti.

Domaćin je došao do vođstva u šestom minutu golom Kitela i sigurno su se navijači HSV-a u tom trenutku ponadali da njihov tim može i do povoljnog rezultata, uprkos porazu od 3:0 u prvom meču.

Enco Milo je u 48. minutu igre izjednačio, u 64. minutu najavio potpuni preokret da bi konačan rezultat postavio Silas u 96. minutu. Štutgart se tako izvukao pošto je desetak kola pre kraja, dok nije došao trener Sebastijan Henes, bio prikovan za dno tabele.

Sledeće sezone u Bundesligi iz Cvajte igraće Darmštat i Hajdenhajm, dok će se HSV-u u nižem rangu pridružiti Šalke i Herta.