ŠVAJCARCI BOLJI OD PARTIZANA POSLE 5 SETOVA U KUPU CEV

Odbojkaši Partizan Efbeta, pobednici Kupa Srbije, nisu uspeli da ostvare pobedu u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV 2023. U Švajcarskoj je bolji od Partizan Efbeta bio Lindaren Volej Amrisvila sa 3:2, po setovima 25:15, 25:23, 24:26, 17:25 i 15:9, posle 121 minuta igre.

Nakon prva dva seta, koja su pripala ekipi iz Švajcarske, Partizan Efbet je zaigrao dosta bolje i agresivnije i uspeo je da izbori peti set. Nažalost, domaća ekipa bila je istrajnija u taj-brejku i zabeležila je minimalnu pobedu.

Revanš utakmica će se odigrati naredne srede, 16. novembra od 18.00 časova u dvorani SC Master u Beogradu.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Ukoliko eliminiše Švajcarce, Partizan Efbet će u osmini finala Kupa CEV 2023. igrati protiv pobednika duela Mladost Zagreb (Hrvatska)Grinjard Mazeik (Belgija).