TEŠKA, ALI ZASLUŽENA POBEDA ZVEZDE U VALENSIJI

Crvena zvezda Meridianbet slavila je na gostovanju Valensiji rezultatom 77:75, brzo zaboravila poraz od Barselone i došla do značajnog trijumfa.

Odlično izdanje tokom prvih 20 minuta igre videli smo od igrača Duška Ivanovića. Raspoloženi na samom startu meča bili su Petrušev i Dobrić koji su pravili ozbiljne probleme domaćih igračima. Pred kraj prvog kvartala u svoj ritam ušao je Nedović i postavio konačnih plus pet pred ulazak u drugi period igre – 24:19.

Ulaskom Harpera i Rivera u igru Valensija je uspela rezultatski da se vrati u meč, čak i povede u jednom trenutku, ali do je bilo kratkog maha. Sjajni Petrušev bio je nezaustavljiv, a tokom druge deonice imao je pomoć u Holandu koji je sa dve bitne trojke doneo plus sedam nekoliko minuta pre kraja prvog poluvremena, što je Zvezda Meridianbet uspešno sačuvala do odlaska na odmor – 47:42.

Treća deonica bila je slaba za Zvezdu Meridianbet, ali i Valensiju. Rezultatski neefikasna, ali su Nedović I Lazarević bitnim trojkama uspeli da donesu dovoljnu zalihu poena i prednost pred ulazak u poslednji kvartal – 61:58.

Nedović je predvodio crveno-bele na početku poslednje deonice, da bi Petrušev sa pet vezanih poena na dva minuta do kraja doneo lepu prednost – 72:63.

I onda kreće drama. Valensija brzo smanjuje na 72:68, potom se ušlo u seriju faulova, slobodnih bacanja i dva polaganja Džonsa sve do 77:75. Španci imaju četiri sekunde za napad, Harper je neprecizan sa devet metara i Zvezda Meridianbet dolazi do devete pobede u Evroligi.

Filip Petrušev bio je maestralan na ovom meču i upisao 25 poena uz devet skokova, a pratio ga je Nedović sa 19 poena i šest asistencija.

U ekipi Valensije istakao se Džons sa 12 poena i po pet skokova i asistencija.