TREĆA POBEDA SRPSKIH ODBOJKAŠICA U BRAZILU

(18.6.2023) – Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije pobedom je okončala takmičenje u II sedmici Lige nacija u Braziliji. Srbija je jutros, u četvrtom meču na turniru, nadigrala Hrvatsku sa 3:1, po setovima 25:16, 25:11, 23:25 i 25:17, posle 87 minuta igre.

Srbija je tokom većeg dela utakmice bila bolji rival na terenu. Pogotovo je to bio slučaj u prva dva seta, kada su izabranice Đovanija Gvidetija bile i više nego sigurne u svim segmentima igre. Hrvatska je uspela u trećem setu da pronađe igru koja ju je krasila u prethodnom meču i smanji zaostatak. Međutim, seniorke Srbije su već u narednom periodu povratile igru iz prva dva seta i na taj način po prvi put su u ovogodišnjem izdanju Lige nacija stigle do pobede vredne tri boda.

Srbija je II sedmicu takmičenja završila sa tri pobede protiv Japana, Tajlanda i Hrvatske i jednim minimalnim porazom od domaćina turnira, Brazila.

Upreostalim utakmicama poslednjeg kola:

BRAZIL – NEMAČKA     3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:17)

JAPAN – SAD               3:2 (23:25, 25:23, 25:19, 23:15, 15:6)

16. KOR     7    0    7      0:21     0

Srbija će u Suvonu (27. jun – 2. jul) igrati protiv Kine, Nemačke, Dominikanske Republike i Bugarske. U Koreji će pored domaćina još igrati SAD i Poljska.

Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkašica odigrati od 12. do 16. jula u Arlingtonu (Teksas) u SAD.

Sistemom takmičenja Lige nacija predviđeno je da se za svaku sedmicu takmičenja formiraju po 2 grupe sa po 8 selekcija, kao i da takmičenje u okviru jedne sedmice traje 6 dana, od utorka do nedelje.

Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom 3 sedmice, odnosno 4 meča za 6 dana tokom jedne sedmice.

Na finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala.