TRI NOVA BODA ZA VOJVODINU I MLADOST

(23.9.2023) – Fudbaleri Vojvodine pobedili su kao domaćini Javor sa 2:1, u utakmici osmog kola Superlige Srbije.

Poveo je Javor pogotkom Ibrahima Tanka u 30. minutu, da bi preokret i pobedu Vojvodini doneli Stefan Vukić golom u četvrtom i Asmir Kajević pogotkom iz penala u devetom minutu sudijske nadoknade vremena.

Vojvodina je na osmom mestu na tabeli sa 11 bodova, a Javor je na 12. poziciji sa osam poena.

Fudbaleri Mladosti su u Lučanima savladali Novi Pazar sa 2:0.

Izabranicima Siniše Dobrašinovića nisu pomogli ni Adem Ljajić, kao ni debitant Sejduba Suma protiv ekipe koja ove sezone igra izuzetno dopadljiv fudbal.

Patrik Frajdej je sa dva gola u 14. i 39. minutu već na poluvremenu doneo pobedu Mladosti, a Novi Pazar je od 23. minuta igrao bez Adešine pošto je zaradio crveni karton.

Mladost je tako stigla do 14. boda i četvrtog mesta na tabeli, dok Novi Pazar trenutno zauzima deseto mesto sa deset bodova.

Mečevi 9. kola Superlige Srbije igraju se u vanrednom terminu od utorka do četvrtka.