TRIGLAV U EFIKASNOJ UTAKMICI SAVLADAO ČUKARIČKI

(6.7.2024) – Čukarički je doživeo prvi poraz na pripremama u Sloveniji, pošto je bolji od Brđana bio slovenački drugoligaš Triglav sa 3:2.

Izveo je Goran Stanić kombinovani sastav, sa mnoštvom omladinaca u startnoj postavi. Počelo je dobro po Brđane, već u prvom minutu Ergelaš je imao priliku, ali je Sorčan uspeo da odbrani. Ipak, golman Triglava bio je nemoćan u sedmom minutu, bila je to lepa akcija Brđana, centrirao je sa desne strane Ergelaš, Tedić je glavom prebacio loptu na drugu stativu, gde je Andrej Subotić odlično reagovao, šutirao je iz prve, a lopta se od prečke odbila u gol – 1:0.

Usledio je potom veliki pad u igri Brđana, što je Triglav znao da iskoristi. Dobio je nešto više prostora u 32. minutu Horvat, šutirao je sa 25 metara, a lopta se od stative odbila u gol Kaličanina – 1:1.

U finišu prvog poluvremena po jedna šansa na obe strane. Najpre za Čukarički u 41. minutu, Sisoko je šutirao sa 17 metara, golman Triglava je kratko odbio loptu, na koju je natrčao Mihajlo Cvetković, pogodio je mrežu, ali je bio u ofsajd poziciji. Dva minuta kasnije dobra prilika za Kasnika, ali je njegov šut sa 22 metra izblokiran, a lopta je potom završila zamalo pored stative gola Brđana.

Na startu drugog poluvremena Stanić je u igru uveo Stankovića i Tufegdžića, još ranije i Mihajla Cvetkovića. Od 60. minuta u igri su bili i Mirković, Jovanović, Miloš Cvetković, Docić, Nikčević, Melo. Zaigrao je tada Čukarički bolje, mada je prethodno u 56. minutu Triglav imao priliku preko Tame, ali je on šutirao pored gola Brđana.

Dobar je bio pokušaj Andreja Subotića iz 59. minuta, ali je omladinac belo-crnih izblokiran u poslednji čas. Visoki presing Čukaričkog dao je rezultata u 68. minutu, Mihajlo Cvetković je na ivici šesnaesterca stigao do lopte pre golmana slovenačkog tima, potom je podigao glavu, dodao do Mela, kojem je preostala laka realizacija sa osam metara – 2:1.

Kako se meč bližio kraju, tako je ekipa Gorana Stanića postajala sve opasnija. Imao je Melo tri priliku u razmaku od četiri minuta, prvu u 75. kad je šutirao sa 20 metara, Dovžan je odbranio. Odmah potom, posle odličnog proigravanja Mihajla Cvetkovića golman Triglava odbranio je zicer Brazilcu, a u 79. minutu posle ubacivanja Nikčevića, Melo je zakačio loptu dovoljno samo da šutira pored gola rivala.

Sve te promašaje Triglav je kaznio posle jedne od retkih prilika u drugom poluvremenu, Tama je u 80. minutu umakao odbrani Brđana i lako je savladao Mirkovića – 2:2. Tri minuta kasnije prelepa akcija belo-crnih nije krunisana golom, Dovžan je odbranio zicer i Tufegdžiću.

Imao je Čukarički priliku i u 86. minutu, Stanković je centrirao, Mihajlo Cvetković primio loptu na 15 metara od gola i šutirao, ali zamalo preko gola Triglava. Dva minuta kasnije Triglav je preokrenuo, dobio je Vidović povratnu loptu i sjajno je šutirao sa 16 metara za konačnih 3:2..

Naredni meč Čukarički će igrati protiv azerbejdžanskog Sabaha 10. jula u Ljubljani, a dan kasnije rival će biti mađarski Fehervar u Kranjskoj Gori.