TRIJUMFI U GOSTIMA ZVEZDE, NAPRETKA I MLADOSTI, SIGURNI KRAGUJEVČANI

(11.11.2023) – Odigrane su još četiri utakmice 15. kola Superlige Srbije.

Od momenta kada je Feđa Dudić seo na klupu Radničkog 1923 ekipa iz Kragujevca je doživela samo dva poraza, od Crvene zvezde i Partizana, a sve ostale utakmice je pobedila.

Popularni Crveni đavoli danas su nadigrali na “Čika Dači” Voždovac sa sigurnih 3:0. Utakmicu je obeležio mladi napadač Milan Vidakov koji je postigao hettrik golovima u 3. i na asistencije Bevisa u 19 i 73. mnutu.

Fudbaleri Napretka slavili su u Surdulici protiv Radnika – 2:1 i ostvarili prvi trijumf od dolaska Vladimira Gaćinovića za trenera.

Đorđe Jovanović je golom u 30. minutu doveo Kruševljane u vođstvo na asistenciju Zličića, dok je u nastavku na 2:0 povisio Nemanja Đeković u 54. Neizvesnost je uneo Borko Duronjić u 67. minutu, međutim, nije Radnik imao snage za još jedan pogodak do kraja.

Fudbaleri Mladosti iz Lučana pobedili su večeras u Beogradu IMT sa 1:0.

Jedini gol postigao je Uroš Sremčević u 22. minutu.

Crvena zvezda je pobedila Železničar u Pančevu sa 2:1.

Probio je lepo Lakićević po desnoj strani, uputio centaršut na penal, a tu se Romanić pojavio i glavom poslao loptu iza Popovića za vođstvo domaćina od 1:0. Nije htela lopta u mrežu Živkovića do 62. minuta, a onda je Ivanić sjajnim prodorom uspeo da dođe do pozicije za šut i poravna rezultat na 1:1. Imao je i Železničar svoje šanse da ponovo dođe do prednosti, međutim, kada se ne iskoriste na vreme, uglavnom sledi kazna. To se i desilo u 76. minutu, kada je raspoloženi Mijatović pogodio po četvrti put ove sezone u prvenstvu, a drugi put za trijumf i tako postavio konačnih 2:1.