TSC DEKLASIRAO PARTIZAN SA 4:0

(25.11.2023) – U derbi susretu 16. kola Superlige Srbije TSC je u Beogradu nadigrao Partizan sa 4:0, uz još dva poništena gola zbog ofsajda.

U trećem minutu – korner za TSC, a Ćirković je savladao Jovanovića direktno iz kornera. Poslao je loptu sa čudnim lukom i uz pomoć vetra ona je završila u mreži – 0:1.

U 10. minutu TSC je izborio novi korner, sa iste strane kao i kod prvog gola, Ćirković je centrirao, Đakovac je prebacio ka Stojiću koji je pre Jovanovića skrenuo u gol – 0:2.

Neverovatno – Partizan je treći gol primio opet posle kornera. I ponovo ista strana, izvođač Ćirković, poslata lopta na drugu stativu, a ovoga puta Radin trese mrežu – 0:3.

Krenuo je Partizan na sve ili ništa, zaigrao otvorenije, bio opasniji u prvih pet minuta drugog dela, ali je brzo kažnjen. Sevnula je kontra u 57. minutu, Jovanović je zaustavio udarac Đakovca, ali je naleteo Milovanović na odbijenu loptu i sa 20-tak metara je prosledio u mrežu – 0:4.

Opao je moral domaćim fudbalerima, bez obzira što je publika pružala podršku. Izgledalo je da žele što pre poslednji sudijski zvižduk. Najbolju priliku da postigne počasni gol imao je Nikolić posle lepe akcije, ali je Petrović skinuo sa gol linije loptu. TSC je do kraja susreta postigao još dva gola, ali su oba poništena zbog ofsajda.

Crvena zvezda je pobedila Vojvodinu u gostima sa 2:1 i prišla Partizanu  na tri boda. Bukari je postigao oba gola, u 3. i 27, a prethodno je izjednačio Milosavljević u 13. minutu meča.

Radnik i Mladost su odigrali 1:1. Poveli su gosti preko Varjačića u 19, a izjednačio je Kunić u 59. minutu.