TSC I ČUKARIČKI U POLUFINALU KUPA

(4.5.2023) – Dva rivala koja se grčevito bore za drugo mesto u Super ligi i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, na drugom frontu su dogurali takođe daleko, nadmeću se za Kup Srbije. Oba su dogurala do polufinala.

Čukarički je u Surdulici pobedio Radnik 1:0.

Odluka je pala u 14. minutu kada je mrežu zatresao Đorđe Ivanović, prvo je nogom sa pet metara pogodio prečku, a onda je glavom u nastavku akcije sa pola metra loptu sproveo u nebranjenu mrežu.

Velikić je u situaciji jedan na jedan u nadoknadi prvog poluvremena izašao kao poražen, odbranio mu je šut sa 17 metara golman Belić.

U drugom poluvremenu bolje šanse imali su gosti. Adžiću je zicer odbranio golman VukadinovićMiladinović je pogodio stativu, a Tomović prečku u 89. minutu.

Što se tiče meča u Bačkoj Topoli TSC je lako izašao na kraj sa Novopoazarcima – 4:0.

Po dva gola Vukića i Ilića, po jedan od svakog po poluvremenu.

Žreb za polufinale Kupa Srbije održaće se u utorak 9. maja (13 časova) u prostorijama FSS. Kao i za četvrtfinale neće biti povlašćenih.

Polufinala se igraju 17. maja. Finalni meč je 25. maja, ali još nije poznato gde će igrati susret za trofej. Pretpostavlja se na jednom od novoizgrađenih stadiona (Loznica, Leskovac, Zaječar).

IZVOR: SPORTSKI ŽURNAL