TSC PRIREDIO SJAJNU IGRU I TRIJUMFOVAO U KRAGUJEVCU

(8.5.2023) – Fudbaleri TSC-a nastavljaju borbu za kotu 2 i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Tim iz Bačke Topole slavio je protiv Radničkog 1923 sa 4:1 u meču četvrtog kola plej-ofa Super lige Srbije.

Odličan fudbal videli smo na stadionu „Čika Dača“ u Kragujevcu.

Gosti su u 20. minutu došli do vođstva – strelac je bio Ifet Đakovac sa bele tačke.

Sedam minuta kasnije Luka Milunović je iskoristio nesmotrenost odbrane TSC-a i pogodio za 1:1.

U 33. minutu gosti su mogli do drugog kola, ponovo je bio dosuđen penal. Đakovac je opet izveo ali ovoga puta pogodio je prečku.

Gosti su na odmor ipak otišli sa prenošću pošto je Josip Čalušić zatresao mrežu Radničkog u 43. minutu.

Na 3:1 „poviso“ je Nemanja Petrović lepim golom u 60. minutu.

U 82. minutu Đorđe Maksimović je mogao da smanji rezultat i prednost gostiju, ali je pogodio stativu iz izgledne situacije. U sledećem napadu usledila je kazna – konačnih 4:1 „postavio“ je Petar Ratkov prelepim golom iz slobodnog udarca u 84. minutu.

IZVOR: SPORTSKI ŽURNAL