U DERBIJU KOŠARKAŠKE LIGE SRBIJE SPARTAK POBEDIO ZLATIBOR

(20.3.2023) – Košarkaši Spartaka dočekali su u Subotici tim Zlatibora u derbi utakmici 26. kola Košarkaške lige Srbije. Konačan rezultat ovog izuzetno neizvesnog duela bio je 92:91

Zlatibor je u prvoj deonici vodio 35:28, međutim domaći su drugu četvrtinu ubedljivo okončali u svoju korist 28:10, pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 56:45.

Spartak iz Subotice je po većini statističkih parametara bila bolja ekipa od Zlatibora u ovoj utakmici. Recimo, koševi iz igre 33 prema 29, koševi za 2 poena 24 prema 15, postotak šuta za 3 poena 39,1% prema 38,9%, ukupno skokova 42 naspram 29, asistencije 19 prema 14.

Tokom sezone 2022/2023 dva rivala su se sastala 5. decembra 2022. u okviru 11. kola ovog takmičenja. Zlatibor je bio uspešniji sa 79:74.

Treća četvrtina završena je rezultatom 25:16 za goste, pa bismo mogli reći da se Zlatibor u finišu u potpunosti vratio u meč.

U četvrtoj deonici utakmice Subotičani su održavali prednost koju su stekli.

U poslednjem minutu šok za igrače Spartaka. rezultat je glasio 90:91.

U samoj završnici veću koncentraciju imali su košarkaši Spartaka i meč priveli kraju sa konačnim ishodom 92:91.