U DRAMATIČNOM FINALU POSLE PRODUŽETKA OLIMPIJSKI PRVAK POBEDIO DANSKU

(28.1.2024) – U Lankses Areni u Kelnu u finalu Evropskog prvenstva, titula najbolje reprezentacije Starog kontinenta otišla je u ruke selekcije Francuske, koja je savladala Dansku nakon produžetaka 33:31.

Pravi spektakl za gotovo 20 hiljada navijača priredili su aktuelni svetski (Danci) i olimpijski šampioni (Francuzi). Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 14:14, a trijumfu su tokom regularnog dela susreta bili bliži izabranici selektora Jakobsena. Dva gola prednosti u poslednjih 10 minuta nisu bila dovoljna Danskoj, a Francuzi su u samom finišu došli i do preokreta. Blistali su Hansen i Gidsel, ali izjednačenje je meč odvelo u produžetke gde su Francuzi bili bolji – 27:27 pa 6:3 za ukupnih 33:31.

Najefikasniji igrač u redovima pobedničkog tima bio je Fabregas sa osam postignutih pogodaka. Remili se u pet navrata upisao u strelce, dok su ga Prandi i Leni pratili sa četiri gola. Mikel Hansen je briljirao sa devet pogodaka u dresu Danske, Gidsel je dodao osam, a čak ni to nije bilo dovoljno za prestižni naslov.

U borbi za treće mesto Švedska je pobedila domaćina Nemačku sa 34:31.