U FINALU ŽENSKOG SINGLA PEGULA – SABALENKA

(7.9.2024) – U finalu ovogodišnjeg ženskog singla sastaće se Džesika Pegula i Arina Sabalenka.

Amerikanka je bila bolja od Čehinje Muhove, pa je šesta igračica planete dobila 52. na WTA listi posle preokreta – 1:6, 6:4, 6:2.

Pegula je slavila posle dva časa i 13 minuta igre. Loše je krenula, ali je uspela na vreme da se konsoliduje, najpre izjednači, a onda i dobije odlučujući set.

Beloruska teniserka Arina Sabalenka obezbedila je drugo uzastopno finale US opena u Njujorku. Ona je pobedila domaću igračicu Emu Navaro rezultatom 6:3, 7:6 (2), posle jednog časa i 33 minuta igre.

Sabalenka će kasno večeras probati da uradi ono što nije u prošlosezonskom finalu – da osvoji titulu, a Navaro nije uspela da ponovi dobru igru iz Indijan Velsa kada je nanela Sabalenki poraz.